20.01.2019 Świdnica (POL) 2010
13. - 14.04.2019 Komárom (HUN) 2010
12.01.2019 Świdnica (POL) 2008

Zářijové turnaje > přehled turnajů

V polovině prosince se v Praze ve sportovním areálu Hamr Braník uskutečnil XVI. mezinárodní futsalový turnaj PragaCup. Z 24 týmů nejlepší výkony předvádělo košické Atlético, která ve finále turnaje porazila těsným rozdílem nováčka turnaje Jablíčka Chomutov.

Účast na turnaji byla opravdu mezinárodní. Devět týmů totiž přicestovalo ze zahraničí. Své zastoupení měli státy Slovenska, Polska, Slovinska a také Vietnamu. Pořadatelé připravili celkem 4 haly, ve kterých na futsalisty čekalo celkem 76 zápasů.

Úvodní utkání ve skupinách byla ze začátku velice vyrovnaná. Jak turnaj běžel, postupně si papírový favorité upevnili své pozice a bez problému postoupili. Nakonec se ve finále střetly první dva týmy skupiny „A“: Atlético Košice a nováček na turnaji Jablíčka Chomutov. Československé finále bylo plné emocí, tak jak se na tzv. mezinárodní derby sluší a patří. Košice nakonec uhráli těsné vítězství 2:1 a mohli se radovat z vůbec prvního triumfu na PragaCupu. Zlomili tak prokletí, které je provázelo minulá tři finálová utkání.

V utkání o 3. místo podlehli slovenští bratři v dresech BNP Team Vranov soupeři AKS Grzybowice Zabrze 1:3. Polský tým si díky tomu podruhé za sebou odváží z PragaCupu bronzové medaile.

20171228 Pragacup3 20171228 Pragacup4 20171228 Pragacup5

Při závěrečném ceremoniálu bylo oceněno osm nejlepších týmů a ceny převzali i tři nejlepší jednotlivci. Cenu za nejlepšího hráče je vždy těžké vybrat, proto se celý organizační tým spolu s rozhodčími dopracoval k jednomu jménu. A tím nejlepším z nejlepších se stal hráč Michal Gere z týmu Atlético Košice. Mimochodem tento futsalista v roce 2015 a 2016 vyhrál nejlepšího střelce turnaje. Nejlepším brankářem celého turnaje se též po dlouhých rozpravách stal Michal Plochý z týmu Jablíčka Chomutov. A nejlepším „snajprem“ byl vyhlášen Vojtěch Turek z týmu BNP Team Vranov, který patří do "A týmu" futsalové Slavie.

Turnaj se velmi vydařil, hráči a organizátoři byli maximálně spokojeni. Gratulujeme nejlepším a všem týmům děkujeme za účast a těšíme se na viděnou na letním turnaji 23.6.2018. Kompletní fotogalerie z turnaje na Facebooku PragaCup.